trengrs
logo

HAKKIMIZDA

Standart Yay A.Ş.  Ağustos 1979 tarihinde İstanbul’da kurulmuştur. Müşterilerimize  İstanbul ikitelli’deki 3000 m² fabrikamızda hizmet vermekte olup üretim yelpazemiz soğuk şekillendirmede  0,10 mm den 22 mm tel çapına kadar her türlü Basma, Çekme, Kurma(Torsiyon) yaylarını yapmaktayız. OEM parçası üreten firmamızın müşterileri büyük otomotiv ve elektrik sektöründe bulunan şirketlerle çalışmaktadır.
Firmamızın kalite anlayışı başta üretimde kullandığımız malzemelerin standartlara(TS2500, DIN 17223, DIN 17224, EN ISO 10270)uygunluğu malzemeleri üreten firmalardan alınan sertifikalarla ve şirketimizin kalite departmanının mal kabulündeki

  • Tel çapı kontrolü
  • Teknik şartnameye göre kimyasal analiz ve kopma mukavemet kontrolleri
  • Ambalaj kontrolü

denetimleri ile kontrol altında tutulmaktadır.
Yay Kontrolleri

  • Kuvvet ölçümü
  • Çap (d, Da, Dm, Di) , boy ve sarım kontrolleri
  • Diklik ve Paralellik kontrolü
  • Ömür testi
  • Kaplama kontrolü

yapılmaktadır.
Bugün deneyimli kadromuz ve son teknolojik CNC makinalarımızla müşterilerimizin istemiş olduğu özel Boyama, Kaplama, Markalama işlemlerini yapmaktayız. Firmamız müşterilerimizin gereksinimleri karşılayacak olan ürünleri tasarlayıp ürettiğimiz gibi ayrıca müşterilerin kendisine özgü tasarımlarını da üretmekteyiz. Firmamız: TS 16949:2002 ,TSE 1442,TSE 1440, ISO 9001:2008 belgeleriyle kalitesini kanıtlamış olup yurtiçi ve yurtdışında 25 ülkeye hizmet vermektedir. Ürünlerimiz  2 yıl garantilidir ve % 100  TÜRK MALI’dır.
Standart  Yay  31.12.2009  tarihi itibariyle  büyümenin getirmiş olduğu   sorumluklar  doğrultusunda  daha iyi hizmet verebilmek amacıyla Gebze Organize Taysad Sanayi Sitesinde 15.000m² fabrika yapım çalışmalarına başlamış bulunmaktadır.


Amortisör yayları, Baskı Yayları, Çekme Yayları, Torsiyon Yayları, Fren Körük Yayları,  Disk Yayları, Tel Form Yayları, Çanak yayları, Vana Yayları,  Süspansiyon yayları, Traktör Yayları, Elektrik Sanayi için Yaylar, Subap ve bant yayları,  Oto Yedek Parça Yayları, Çeşitli Yaylar, Çelik Yaylar, Pil Yayları, Segman yayları, Sekman yayları, Pil yayları,Özel tasarım yaylar, Zemberek yayları, Konik yayları